Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Pliki cookies
Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

2020-12-05 Statystyki zawodników


Mój pomysł na Statystyki strzelców okazał się tak kontrowersyjny i wzbudzający takie negatywne emocje z lewej i z prawej, że wycofuję go z tej części oficjalnej celpal.org.
Nie taka była moja intencja ale cóż nic na siłę. W każdym razie Statystyki wrócą gdy uruchomię logowanie na konta indywidualne i wtedy będą dostępne dla użytkowników zarejestrowanych.
Na dzień św. Mikołaja w ramach prezentu zawodnicy od celpal.org otrzymują nową funkcjonalność.
W opcji Bieżące zawody tam gdzie wyświetlamy dane o zawodnikach startujących w zawodach czyli pod linkami:
Lista Startowa Zawodnicy i Lista Startowa wg konkurencji mamy nowe informacje indywidualne o każdym zawodniku biorącym udział w danych zawodach dla danej konkurencji.
Statystyki zawodnika są przedstawione w trzech cechach:
- poziomu,
- tendencji,
- balansu.

Poziom zawodnika w danej konkurencji jest ustalany jako udział jego średnich wyników z jego sześciu ostatnich startów w tabeli poziomu charakteryzującej rangę umiejętności i wyników zawodników. Tabela ta przedstawia się następująco:
Poziom 1: 0 do 74 pkt. - Amator
Poziom 2: od 75 do 84 pkt. - Adept
Poziom 3: od 85 do 89 pkt. - Strzelec
Poziom 4: od 90 do 94 pkt. - Strzelec Wyborowy
Poziom 5: od 95 do 100+ pkt. - Mistrz

/ *100+ - przy konkurencji Marti Dynamic gdzie jest możliwe strzelenie więcej niż 100 pkt. /

Tendencja - prawidłowość zmian jakie zawodnik w danej konkurencji uzyskał w czasie jego ostatnich trzech startów. Tendencja wznosząca jest wtedy gdy ostatni start był lepszy od dwóch poprzedzających go startów porównywalnych osobno. Tendencja opadająca jest przeciwieństwem tendencji wznoszącej a tendencja równoważna to skrótowy zapis pozostałych przypadków.

Balans - opracowany za pomocą autorskich współczynników opisuje jak może się zmienić Poziom w najbliższej przyszłości. Im Balans większy na plus tym zmiana Poziomu na wyższy bardziej prawdopodobna w odwrotnym przypadku można się spodziewać obniżenia Poziomu danego zawodnika. W skrócie jest to stosunek ostatnich trzech zawodów danego zawodnika do jego ostatnich sześciu startów skorygowany o pewien współczynnik.

Statystyki te będą tylko wyświetlane dla zawodników biorących udział w zawodach zgłoszonych do celpal.org i będą przeliczone raz w momencie zgłoszenia do zawodów i drugi raz na dzień przed zawodami.