Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Pliki cookies
Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ


Regulamin wyłaniania zwycięzców w rozgrywkach Pucharu Polski w Strzelectwie Czarnoprochowym


1. Organizatorami rozgrywek Pucharu Polski w Strzelectwie Czarnoprochowym są Kluby strzeleckie organizujące zawody rangi PP zgłoszone i zatwierdzone przez PZSS.

2. Zwycięzcy PP CP zostaną wyłonieni w następujących konkurencjach pod warunkiem przeprowadzenia minimum 3 zawodów edycji PP w danej konkurencji w roku kalendarzowym z wyłączeniem konkurencji Lorenzoni.

3. Konkurencje :

3.1. Konkurencje karabinowe:
a) Miquelet (MLAIC nr 1),
b) Vetterli (MLAIC nr 15),
c) Pennsylvania (MLAIC nr 36),
d) Lamarmora (MLAIC nr 37),
e) Sharps50 (non MLAIC),

3.2. Konkurencje pistoletowe:
a) Kuchenreuter (MLAIC nr 6),
b) Mariette (MLAIC nr 12),
c) Donald Malson (MLAIC nr 23),
d) Cominazzo (MLAIC nr 52),
e) Pulaski vel Kuchenreuter L–50 (non MLAIC),

3.3. Konkurencja śrutowa:
a) Lorenzoni (MLAIC nr 22).

4. Końcowa lista klasyfikacyjna PP CP zostanie sporządzona w dniu ostatnich zawodów edycji PP. Warunkiem klasyfikacji zawodnika jest oprócz udziału w poszczególnych edycjach PP posiadanie licencji PZSS.

4.1. W konkurencjach karabinowych i pistoletowych — spośród wszystkich zawodników którzy strzelali w przynajmniej w 3 dowolnych edycjach III PP CP oraz uzyskali podczas nich najlepsze wyniki. Decyduje ilość uzyskanych punktów w 3 najlepszych dla strzelca startach (im suma jest wyższa, tym wyższe jest jego miejsce na liście rankingowej). W przypadku remisu — decyduje suma wywalczonych miejsc (im suma jest niższa, tym wyższe jest miejsce na liście rankingowej). Jeśli nadal jest remis — decyduje ilość miejsc pierwszych, drugich, trzecich itd. aż do jednoznacznego rozstrzygnięcia;

4.2. W konkurencji śrutowej — z zawodników którzy brali udział w minimum dwóch edycjach PP CP podczas których rozegrana zostałą ta konkurencja. Decyduje ilość uzyskanych punktów (im suma jest wyższa, tym wyższe jest miejsce zawodnika na liście rankingowej). W przypadku remisu — decyduje suma wywalczonych miejsc (im suma jest niższa, tym wyższe jest miejsce na liście rankingowej). Jeśli nadal jest remis — decyduje ilość miejsc pierwszych, drugich, trzecich itd. aż do jednoznacznego rozstrzygnięcia.

5. Sporządzenie końcowej listy klasyfikacyjnej PP CP odbędzie się pod nadzorem uprawnionych sędziów strzelectwa sportowego PZSS oraz Delegata Technicznego PZSS. Klasyfikacja tylko indywidualna.

6. Lista klasyfikacyjna PP CP zostanie opublikowana maksymalnie w 2 godziny po rozegraniu ostatniej konkurencji ostatnich zawodów edycji PP.

7. Ewentualne protesty można będzie składać wyłącznie w formie pisemnej, na ręce Sędziego Głównego ostatniej edycji PP CP, po uiszczeniu opłaty w wysokości 100,00 pln, ale nie później niż 30 min. od opublikowania listy klasyfikacyjnej. W przypadku uwzględnienia protestu opłata podlega zwrotowi.

8. Nagrody — miejsca 1–3 puchary i dyplomy.

9. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany w uzasadnionych przypadkach niniejszego Regulaminu wyłaniania zwycięzców. Zmiana musi być umotywowana.